פרגולה וגדר עץ

פרגולה

בגינות היפהפיות מחליטות משפחות רבות להקים פרגולה כדי ליצור אי מוצל ברחבי הגינה לנוחות המשפחה והאורחים. הפרגולה מורכבת מלוחות עץ המחוברים זה לזה בצורת שתי וערב במרחק של כ – 80 ס"מ בין לוחות העץ הדקים. יש להקפיד ולרכוש קורות מסיביות שיוכלו לשאת את כל משקל העץ.
פרגולה עשויה מעץ מסיבי כמו עץ גושני, עץ אורן, עץ אלון או סוגים אחרים של עץ . אפשר להשאיר אותם בצבעם הטבעי או לחילופין לצבוע אותם באחד מהצבעים האיכותיים שהם על בסיס מים .גודלה של הפרגולה נקבע על פי רצונם של בעלי הדירה .
מעצבי הפנים מחליטים גם על נראותה של פרגולה . ברוב המקרים חשוב למעצב ליצור המשכיות של נראות הבית גם בפרגולה כך שיהיו מוטיבים זהים . על תקרת הפרגולה אפשר להתקין חומר קירוי שיגן מפני השמש היוקדת בימים החמים והגשמים בחורף, או לחילופין אפשר להשחיל עצי במבוק בין לוחות העץ וכך ליצור תוספת לאיטום צפוף איכותי .
את הפרגולה הבנויה בדרך כלל מלוחות עץ בגווני חום או אפור, אפשר לקשט בצמחיה בכל היקפה וכך ליצור ריהוט יפהפה הנותן חיים ויופי לגינה. אפשר לשתול בחלק העליון שרכים שיצמחו כלפי מטה או כל צמח אחר שאופן צמיחתו מתאים לפרגולה. ניתן לאטום ביריעות ביטומניות נוגדות שורשים.

גדר עץ

גדר עץ מקיפה את הגינה מכל עבריה. הגדר מסתירה את מה שקורה בגינה ובבית וכך העוברים והשבים אינם רואים מה קורה אצל המשפחות השונות, והמשפחות נהנות מהפרטיות שלהן.
הקמת גדר עץ אינה משימה מסובכת. אפשר לרכוש במחסן עץ את כל לוחות העץ חתוכים על פי המידה והדוגמה הרצויה, לרכוש את האביזרים הנלווים ולהקים את הגדר תוך פרק זמן קצר. בתום ההרכבה אפשר לצבוע את הלוחות בצבעי מים המתאימים לעץ.
מעצבי הפנים מחליטים מראש על נראות הגדר אך בפועל בונים אותה רק בשלבי העבודה האחרונים של הפרויקט. כדי לייפות את הגדר מזמינים לוחות עץ מעניינים עם קימורים ופיתוחי עץ שונים כדי לייחד גדר זו מול גדרות אחרות בסביבה.
ספקי העץ נוהגים להרכיב גדרות עץ סביב בתים גדולים במיוחד. הם משתמשים בציוד ייעודי המותאם לעבודה זו, נעזרים בפרופילים מאלומיניום לחיזוק לוחות העץ. העבודה נעשית במהירות די גדולה ואפשר ליהנות מיופייה של הגדר.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.